Bike helps

30 maja w Łucku na Ukrainie Fundacja Ekologiczna ARKA przekazała dzieciom – sierotom wojny na Ukrainie 20 rowerów w ramach akcji Bike Helps.

Akcja ekologiczno - społeczna BIKE HELPS

Odbył się widowiskowy happening, podczas którego  z rowerowych kół z recyklingu układaliśmy gigantyczne serce będące symbolem całej akcji. Odbył się pierwszy przejazd dzieci na zakupionych rowerach.

A cała akcja polega na tym, iż rowerzystów z całego świata zachęcamy do jazdy na rowerze w intencji tych dzieci i zapisywanie przejechanych kilometrów na stronie bikehelps.org lub na aplikacjach rowerowych: Endomondo i Strava.

W tym momencie już jeździ z nami ponad 4 tysiące rowerzystów dosłownie z całego świata. Mamy rowerzystów z: wszystkich europejskich państw oraz m.in. Stanów Zjednoczonych, Australii, Meksyku, Tajlandii, Indii, Bangladeszu, Rosji, Japonii, Turcji.

W sumie przejechaliśmy już prawie 6 milionów kilometrów.

Partnerami akcji są: Dzieci Niebiańskiego Legionu z Ukrainy oraz  Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia i Grupa Kęty.

Jak poznałem bardzo smutne i pełne cierpienia historie dzieci, które straciły ojców na ukraińskiej wojnie to bardzo mnie ucieszył fakt, że akcja cieszy się także dużym powodzeniem na świecie. Bardzo dziękujemy także pierwszemu sponsorowi rowerów, czyli Grupie Kęty dzięki któremu mogliśmy już teraz przekazać tym dzieciom pierwsze rowery. – tłumaczy Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji.

Akcja potrwa co najm niej do końca października. Każdy może pomóc w promocji akcji wysyłając jej ideę do swoich znajomych mieszkających w Polsce czy też za granicą.

Można dołączyć TUTAJ

Endomondo https://www.endomondo.com/challenges/39233667

Strava https://www.strava.com/clubs/bikehelps

Działa już strona internetowa akcji www.bikehelps.org i profil akcji na FB.

 

Powrót do listy aktualności