Rajdy rowerowe również wspierają naszą akcje

„Peleton Niepodległej” to hasło XVI Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który 16 maja przejechał przez kilka miejscowości w Gminie Grębocice z odpoczynkiem w Grodowcu. Na frekwencje nie można było narzekać ponieważ spod hali sportowej w Grębocicach w dwie trasy wyruszyło ponad tysiąc rowerzystów. Uczestnikami były dzieci, dorośli i seniorzy. Metą w tym roku był grębocicki park, gdzie Wójt Gminy Grębocice Roman Jabłoński, zaprosił na moc atrakcji dedykowanych dzieciom i dorosłym. Można było wykonać bezpłatne badania na stoisku Miedziowego Centrum Zdrowia  S.A. z Lubina, do wspólnej zabawy zachęcał Komisarz Lew – maskotka policyjna, Klaun Ping i Pong rozśmieszali najmłodszych do łez. Z kolei na stoiskach z efektem wow dzieci wykonywały przeróżne doświadczenia naukowe. Nie zabrakło malowania buzie, plecenia warkoczyków i uwielbianych przez dzieci dmuchańców, na których mogli szaleć do woli.

 

Tuż przed emocjonującym losowaniem rowerów przed ponad tysięczną publicznością wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Trzy grupy z sekcji gimnastycznej dały prawdziwy popis talentu, za co nagrodzeni zostali gromkimi brawami.  

W tym roku podczas rajdu rozlosowanych zostało 6 rowerów oraz jeden bon pieniężny o wartości tysiąca złotych.

Finałem całodniowej imprezy był występ Majki Jeżowskiej. Artystka, jako królowa radości i uśmiechu, nie pozwoliła na chwilę nudy. Za wspólną zabawę nagradzała dzieci i rodziców między innymi płytami z muzyką. Wystąpiła w towarzystwie zespołu, a pamiętne hity śpiewali wszyscy zebrani pod sceną.

W tym roku wszystkie kilometry przejechane podczas rajdu zostaną zsumowane i pomogą spełnić marzenie podopiecznym z domu dziecka w Głogowie. Gmina Grębocice podjęła współpracę z Fundacją Ekologiczną Arka. - Przejechane kilometry podczas Rodzinnego Rajdu Rowerowego przesłane zostaną do fundacji, która prowadzi akcję Rower Pomaga, której celem jest promocja jazdy na rowerze, zachęcanie do dbania o zdrowie i środowisko, a za kilometry wspólnie przejechane w ramach akcji dzieci otrzymują wymarzone rowery – informuje Wójt Roman Jabłoński.

 

Organizatorem imprezy była Gmina Grębocice.

Za organizację Rodzinnego Rajdu Rowerowego i Gminnego Dnia dziecka dziękujemy:

Pracownikom Urzędu Gminy Grębocice i Gminnego Ośrodka Kultury, Strażakom, Policjantom, Kołom Gospodyń Wiejskich, Miedziowemu Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie, wolontariuszom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że RRR i Dzień Dziecka był tak wspaniałym i udanym dniem.

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ RAJDU I DNIA DZIECKA

 

TRASY:

krótsza wiodła przez miejscowości: Grębocice ul. Szkolna – ul. Spółdzielcza – ul. Kolejowa – Retków – Proszówek – Grodziszcze – Grodowiec (Sanktuarium) – Stara Rzeka – Wilczyn – Grębocice ul. Parkowa

liczba uczestników łącznie ze strażakami na rowerach – 389 osób

ilość kilometrów – 20,04 km

Trasa dłuższa Grębocice ul. Szkolna – ul. Spółdzielcza – ul. Kolejowa – Retków – Proszówek – Krzydłowice – Grodowiec (Sanktuarium) – Stara Rzeka – Wilczyn – Grębocice ul. Parkowa

liczba uczestników wraz ze strażakami zaleczającymi na rowerach – 661 osób

ilość kilometrów – 25,21

Powrót do listy aktualności