Rower Pomaga w Suwałkach

Oprócz akcji Rower Pomaga we współpracy z Urzędem Miasta Suwałki realizujemy warsztaty dla około 1000 uczniów z suwalskich szkół, których także namawiamy do udziału w akcji Rower Pomaga.

Na czym polega akcja? Jeździmy na rowerze i wpisujemy przejechane kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl,  (wybierając cel szczegółowy naszej gminy) a dzieci z  naszej gminy otrzymują wymarzone rowery.

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPoamga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Za każde 30 000  wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom (Lasy Państwowe, Grupa Kęty S.A, Murapol S.A, ) przekazujemy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower.

 

Powrót do listy aktualności