Rower Pomaga w Warszawie

Partnerami akcji w Warszawie są Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Biuro Infrastruktury, Zarząd Dróg Miejskich.

Podczas inauguracji przygotujemy widowiskowy happening, podczas którego wspólnie z uczniami ułożymy z 50 rowerowych kół, które mamy z recyklingu, ogromne rowerowe serce. Każde rowerowe koło symbolizuje rower, który w tym roku chcemy przekazać dzięki Wam dzieciom. Po happeningu odbędą się warsztaty ekologiczne.

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPoamga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

 

Warszawscy rowerzyści już mogą jeździć dla warszawskich dzieci. Wpisując swoje kilometry na stronie rowerpomaga.pl zaznaczają cel „Jeździmy dla Warszawy” i rowery trafiają do Domu Dziecka nr 1 w Warszawie.

Widowiskowy happening odbędzie się także w Warszawie.

Za każde 20000  wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom przekazujemy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower.

Dzięki Waszemu niewielkiemu wsparciu akcji ROWER POMAGA wspólnie możemy sprawić im wielką radość. Wystarczy wpisywać przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl

A tytułowy ROWER POMAGA łączy w sobie wiele elementów. To ochrona środowiska, dbanie o własne zdrowie i ważny cel społeczny.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 120 tysięcy kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 24 wymarzone rowery.

Dodatkowe informacje:

Wojciech Owczarz – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel.  609 267 020, w.owczarz@fundacjaarka.pl

Powrót do listy aktualności