Zasady

Jak to działa?

Jeździsz na rowerze, dbasz o zdrowie, chronisz środowisko. Wpisz przejechane kilometry na rowerpomaga.pl. Twój wynik zostanie dodany do specjalnego licznika kilometrów wraz z wynikami innych rowerzystów. Czym więcej wspólnie przejedziemy kilometrów, tym więcej potrzebujących dzieci otrzyma nowe rowery. 

Cele

Głównym celem akcji jest cel Fundacji Ekologicznej Arka – wspólnie z Wami przejechać  w roku 2020  ponad 50 000 000 kilometrów. Co 1 000 000 kilometrów jeden rower będzie przekazywany dla potrzebującego dziecka z domu dziecka lub organizacj ispołecznej..

Dodatkowo w czasie trwania akcji będą pojawiać się cele szczegółowe zgłaszane przez gminy, firmy czy organizacje rowerowe. Każda z nich może ustawiać swój limit  kilometrów oraz liczbę rowerów, którą chce przekazać dla dzieci. 
( *W wybranych celach szczegółowych ze współpraca z Gminami z całego kraju na jeden rowerek przypada 100 000 km)

Zasady zgłaszania tras rowerowych

Do akcji można zgłaszać trasy rowerowe, które spełniają następujące kryteria: 

  1. Zostały przejechane w 2020 roku
  2. Znajdują się na terenie Polski
  3. Długość trasy nie przekracza 300 kilometrów. W przypadku dłuższych tras bardzo prosimy o kontakt w celu ich weryfikacji. 

Trasy, które nie spełniają powyższych kryteriów mogą zostać przez organizatora usunięte z licznika kilometrów.

Jeżeli jedziecie większa grupom, to wtedy wpisujecie ilość przejechanych kilometrów x ilość uczestników.

W przypadku trasy dłuższej niż 300 kilometrów należy ją podzielić i wpisać na kilka razy.

Szczególnie zachęcamy do dołączenia do akcji na aplikacji Endomondo, na której znajduje się cel główny ROWER POMAGA 2020.