O akcji

Jeździmy na rowerze,
sprawiamy radość dzieciom! pomagamy zwierzętom!

Historia

Historia

Pierwsza edycja akcji Rower Pomaga odbyła się w 2015 roku. Nasz pomysł okazał się ogromnym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 120 000 rowerowych kilometrów. Ograniczyliśmy emisję CO2 o ponad 30 000 kg. W akcji aktywnie uczestniczyło ok. 3000 osób. Odbyło się ponad 50 lokalnych akcji i ukazało prawie 200 informacji w mediach. A przede wszystkim rozdaliśmy wymarzone rowery dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych - w sumie 24 sztuki.

W roku 2016 było jeszcze lepiej! W akcji wzięło udział 27 tysięcy osób. Na naszym rowerowym liczniku znalazło się ponad 1 mln km, co pozwoliło nam ograniczyć emisję CO2 o ponad 300 ton i rozdać dzieciom aż 60 rowerów!

A już w roku 2018 udało nam się przejechać ponad 50 mln kilometrów. W akcji wzięło udział około 70 tysięcy osób i rozdaliśmy 61 rowerów,a w całej akcji już 221 rowerów trafiło do dzieci.

Akcja jest każdorazowo ogłaszana w marcu danego roku, a jej licznik jest wtedy zerowany!

Prosta idea

Prosta idea

Głównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze. Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze Arka przekazuje rower dziecku z domu dziecka lub pomaga zwierzętom. Akcji towarzyszą eventy, konferencje prasowe, promocja w mediach, aktywność w mediach społecznościowych, stoiska informacyjne. Na stronie roweropomaga.pl cały czas funkcjonuje specjalny kalkulator CO2.

Rower to samo dobro

Rower to samo dobro

Rower pomaga ludziom - jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji. Poruszając się rowerem, szybciej dotrzesz na miejsce niż autobusem, autem czy pieszo. Korzystając z roweru, nie płacisz za benzynę, bilety i obowiązkowe ubezpieczenie.

Rower nie szkodzi Ziemi - rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę. Dlatego tak ważna jest promocja kultury rowerowej wśród Polaków. Chcemy, by coraz więcej osób wybierało dwa kółka, co przełoży się na komfort życia obecnych i następnych pokoleń.

Rower daje radość dzieciom - dowolną odległość pokonaną na rowerze możesz wpisać na naszej stronie. Każde 1 000 000 kilometrów przejechanych przez dobrowolnych uczestników w dowolnym miejscu akcji sponsorzy akcji nagrodzą rowerami, które przekażemy do Domów Dziecka.

Zasady

Zasady

Głównym celem akcji jest cel Fundacji Ekologicznej Arka – wspólnie z Wami chcemy przejechać w roku 2022 ponad 50 000 000 kilometrów. Co 1 000 000 kilometrów jeden rower będzie przekazywany dla potrzebującego dziecka z domu dziecka lub organizacj ispołecznej.

Dodatkowo w czasie trwania akcji będą pojawiać się cele szczegółowe zgłaszane przez gminy, firmy czy organizacje rowerowe. Każda z nich może ustawiać swój limit kilometrów oraz liczbę rowerów, którą chce przekazać dla dzieci.

Zasady zgłaszania tras rowerowych

Do akcji można zgłaszać trasy rowerowe, które spełniają następujące kryteria:

  • zostały przejechane w 2023 roku
  • znajdują się na terenie Polski
  • długość trasy nie przekracza 300 kilometrów. W przypadku dłuższych tras bardzo prosimy o kontakt w celu ich weryfikacji.
  • trasy, które nie spełniają powyższych kryteriów mogą zostać przez organizatora usunięte z licznika kilometrów.
Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.