Rower Pomaga
Oficjalna inauguracja w Bielsku-Białej

Oficjalna inauguracja w Bielsku-Białej

4
20.07.2022

15 czerwca godz. 10.00 Rynek (ZWM) w Bielsku-Białej. Oficjalny start akcji: widowiskowy happening, warsztaty, instalacje, wystawy.

 

ROWER POMAGA dzieciom i zwierzętom

 

Fundacja ekologiczna ARKA  rozpoczęła VIII edycję ogólnopolskiej akcji Rower Pomaga.

 W akcji zamieniamy przejechane rowerowe kilometry na rowery dla dzieci z domów dziecka i organizacji społecznych. Tradycyjnie 1 milion przejechanych kilometrów to 1 rower. Podczas 7 lat realizacji akcji przekazaliśmy dzieciom z domów dziecka już 343 rowery.

Kilometry można wpisywać na: nowej stronie www.rowerpomaga.pl lub dołączyć do klubu Rower Pomaga na STRAVA.

 Na stronie internetowej akcji Rower Pomaga można dodawać swoje rowerowe trasy. Wystarczy nacisnąć przycisk „Dodaj trasę” na stronie głównej i uzupełnić formularz. Po kliknięciu tego przycisku istnieje też możliwość połączenia się z aplikacją Strava i wybranie trasy, którą chcemy dołączyć do akcji (tylko trasy z 2022 roku). Trasy są przypisywane do użytkowników, dlatego jest możliwość przeprowadzenia konkursu na najbardziej aktywnych rowerzystów.

Czas na oficjalną inaugurację naszej akcji w roku 2022. Oficjalnie zaczynamy, chociaż już mamy prawie 2 mln rowerowych kilometrów przejechanych w tym roku. Będą także zmiany. Do współpracy zapraszamy Partnerów Społecznych i Ambasadorów akcji. Chcemy budować ogólnopolską, rowerową społeczność. Wrażliwą, aktywną i pomagającą dzieciom i zwierzętom– Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji. I bardzo się cieszymy, iż wieloletni Partner naszej akcji Grupa Kęty został także w tym roku jej Głównym Partnerem. W tych trudnych czasach, to dla nas bardzo ważne!

 Cieszę się, że nasza firma może wspierać takie inicjatywy- mówi Dyrektor ds. CSR Monika Sobczak. Z jednej strony rowery trafiają do dzieci i młodzieży z domów dziecka, z drugiej sami jeździmy na rowerach, jesteśmy aktywni i bardziej ekologiczni. Bardzo mi zależy aby coraz większa grupa pracowników korzystała z roweru np, w drodze do pracy. Mamy przygotowane specjalne zadaszenia i parkingi rowerowe. Jak co roku zapraszam wszystkich pracowników Grupy Kapitałowej do wspólnej jazdy.

 Rowery w całym kraju

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Czytaj też

Rower Pomaga 2023

Startuje 8 edycja naszej akcji

20 rowerów dla dzieci

W sumie to już 366 rowerów, które trafiły do dzieci z domów dziecka i organizacji społecznych

Dla zwierząt

Cieszy nas to, że bardzo Wam się spodobała nowa odsłona naszej akcji