Zostań naszym PATRONEM!!!!

KTO zostanie pierwszym PATRONEM akcji ROWER POMAGA?

 

Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza wszystkich miłośników jazdy na rowerze, ekologii i działań społecznych do zostania PATRONEM akcji Rower Pomaga.

Tu mozesz nas wesprzeć

https://patronite.pl/Fundacja-ARKA

Fundacja ekologiczna ARKA akcję organizuje od 2015 roku. Tradycyjnie łączymy  w niej tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby dołączyli do akcji na Endomondo lub  wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl  Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Przejechane kilometry zamieniamy na wymarzone rowery dla dzieci z domów dziecka.

Organizujemy warsztaty, happeningi, konferencje prasowe promując komunikację rowerową w świetle kryzysu klimatycznego. 

Efekty

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 62 milionów  kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 62 wymarzonych rowerów.

 W sumie przez 6 lat już ponad 300 rowerów trafiło do dzieci!!!

To niesamowite że niewielkiej organizacji z Bielska-Białej udaje się już 6 rok z rzędu przygotować tak ogromne działanie ekologiczno – społeczne. A w tym roku mamy także międzynarodową edycję akcji, w której jeździmy dla dzieci/ sierot wojny na Ukrainie. W akcji Bikehelps.org już bierze udział ponad 7500 tysiąca rowerzystów na całym świecie - podsumowuje Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji ROWER POMAGA i prezes ARKI.

Na stronie akcji www.RowerPomaga.pl znajdziecie opisy działań, relacje z przekazywania kolejnych rowerów, nasze warsztaty, happeningi. Zapraszamy!

Na co zbieramy środki?

 Koszt roczny akcji Rower Pomaga to od 30 do 150 tysięcy złotych, w zależności od poziomu, na którym ją organizujemy. W tym większość to koszt zakupu rowerów dla dzieci. W tych trudnych czasach chcemy oczywiście akcję utrzymać, ale także rozwijać. Środki zbieramy na prowadzenie akcji (zakładanie celów dla grup rowerzystów, prowadzenie strony, FB, przygotowywanie indywidualnych plakatów, banerów) zakup rowerów dla dzieci oraz na dostarczenie, organizację warsztatów, happeningów, akcji medialnych.

Dlaczego szukamy Patronów? 

Chcielibyśmy mieć pewne środki na organizację samej akcji, a nie większość energii poświęcać na zbieranie kasy, żeby kupić kolejne rowery. Cierpi na tym sama akcja, a zwłaszcza WY, jej uczestnicy, bo nie mamy czasu, aby wam odpisać, wrzucić na stronę wasze akcje w ramach Rower Pomaga czy przyjechać z happeningiem i po prostu się poznać! Ale dołączenie do Patronite, mamy nadzieję, pozwoli nam doświadczyć tego, że dla części osób nasza praca ma sens, że jest ważna. Dla każdego działacza to często nawet ważniejsze od kasy. I mamy nadzieję, że grono Przyjaciół/ Patronów akcji ROWER POMAGA będzie się rozwijać i stworzymy RAZEM największą akcję w Polsce, a może i na  ....

I RAZEM będziemy z tego bardzo dumni!!!  

Powrót do listy aktualności